Ankara Anaokulu Kreş Kütüphane ve okuma Etkinlikleri Ankara Çılgın Anaokulu Kreş, atölye sistemi

Kütüphane


Kitap okuma alanımızda günlük okumalar yapıyoruz ve dil ve biliş gelişimimiz için bol bol Türkçe etkinlikleri yapıyoruz. Atölye dışında da sınıflarımızda İngilizce, satranç ve kitap çalışmalarıyla kendimizi besliyoruz. Amacımız ise etrafımızda gördüklerimiz anlayabilmek, anlamlandırabilmek ve mekanizmalarını çözebilmek. İleride bilim üreten kendisine, çevresine ve dünyaya faydalı bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz.

Türkçe etkinlileri- dil çalışmalarındaki temel amacımız, kendini doğru ifade etme, kelime dağarcığını geliştirme, dinleme, Türkçeyi doğru kullanabilme, hayal gücü geliştirme, istek ve görüşlerini ifade edebilmektir. Bunun için de tekerleme, bilmece, parmak oyunu, kitap okuma, kendi hikayemizi oluşturma, paylaşım saati gibi etkinlikler yapmaktayız.

Buna ek olarak dil ve biliş gelişimi için haftada en az 3 gün olmak üzere İngilizce dersleri yapmaktayız. Bu onları hem diğer insalara karşı daha açık olmak konusunda, hem diğer kültürleri tanımak konusunda, ve bir de dünya vatandaşı olmak konusunda olumlu etkilemektedir.

Anaokulu grubumuzda ise ilkokula hazırlık amaçlı onların seviyelerine uygun kitap çalışmaları yapmaktayız. Bu onları hem kavramları tanımak açısından ilkokula hazırlıyor hem de sabit kalabilme, odaklanabilme, çizgi takibi yapabilme becerilerini arttırıyor.

Son olarak çocuklarımız seçmeli olarak satranç öğretmenleriyle haftada bir gün satranç öğrenip oynuyorlar. Bu onların hem aktif ve stratejik düşünmelerini sağlıyor hem de ileriki yaşamlarında bir hobi kazanımı oluyor. Aynı zamanda sene sonunda turnuvalar düzenleyip onların sağlıklı ve faydalı bir rekabet ortamı tanımalarını sağlıyoruz.

Page: