Ankara Anaokulu Kreş Yapı-inşa Atölyesi ve Etkinlikleri Ankara Çılgın Anaokulu Kreş, atölye sistemi

Yapı-İnşa Atölyesi

Yapı-inşa atölyesinde belli bir düzen içerisinde ve amaç odaklıyızdır, bununla birlikte süreçten kazanımlarımızda oldukça fazladır. Çocuklar, yeni bir şey inşa etmek ya da gerçek bir nesneyi temsil eden bir şey oluşturmak amacıyla yapı-inşa materyallerini kullanırken yapıcı şekilde oyun oynamaktadır. Nesneler arasında yeni bağlar kurma süreci ve çocukların kendi düşünceleri doğrultusunda oynamaları, çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine, kendilerin yaratıcı bir biçimde ifade etmelerine olanak tanımaktadır. Bu atölyede sık sık bloklar, dilbazlar, taşlar, çimento, alçı, toprak ve benzeri materyaller kullanılır. Bu açık uçlu materyaller birçok olasılık sunarak değişik görüşlere ve olası çözümlere doğru ıraksak düşünmeyi geliştirmektedir. Kapalı materyaller tek bir sonucu amaçlayan yakınsak düşünmeyi geliştirmektedir.

Aynı zamanda bu farklı ve zaman zaman ağır ya da ince işçilik gerektiren bu materyallerin kullanılması küçük ve büyük kasların gelişimi ve koordinasyonunu desteklemektedir. Bunlar çocukların ince ve kaba motor becerilerini geliştirmesi ve yaratıcılıklarını desteklemesi açısından önemlidir. Aynı zamanda büyüklük algılama, miktar belirleme, şekilleri kavrama gibi matematik becerilerini de geliştirir.

Ankara Özel Anaokulu - Yapı-İnşa Atölyesi Ankara Özel Anaokulu - Yapı-İnşa Atölyesi Ankara Özel Anaokulu - Yapı-İnşa Atölyesi

Page: